שמי רוית ליבני כמו רבים העוסקים בתחום הייעוץ וההדרכה להורים, כך גם אני הגעתי לעיסוק זה מתוך ניסיוני האישי כאמא ואתגרי ההורות שאילצו אותי לרכוש כלים.

את דרכי המקצועית התחלתי כמעט לפני עשור במכון אדלר במסלול הנחיית קבוצות הורים, לאחר מכן הוכשרתי במסלול הנחייה פרטנית אצל הפסיכולוג המומחה בתחום דור הררי וברקורד שלי ישנה גם הכשרה אצל מיכל דליות – "סופר נני".

כשהבנתי שהצורך של השינה הוא קודם לכל, החלטתי להתמקצע בנישה במרכז "לילה טוב" והיום בגיל 40, אמא לשני ילדים, עם ותק וניסיון רב בתחום המקצועי אני יכולה להגיד בפה מלא

שמצאתי את ייעודי.

בייעוצי השינה שלי, הנועצים נהנים מכל הידע והניסיון הצבור באמתחתי בנושאי ההורות הרחב ובכל התשוקה שלי לדבר.

 תואר ראשון (BA) בחינוך אוניברסיטת חיפה. מוסמכת הנחיית קבוצות הורים, מכון אדלר, הסמכה בהדרכת הורים פרטנית –דור הררי, בוגרת הכשרה בהדרכת הורים בשיטת מיכל דליות, בוגרת ומוסמכת ייעוץ שינה בשיטת 'לילה טוב'.

אוריה היא בתנו הראשונה, ובתור הורים חדשים לילדה ראשונה לא צריך לספר מה זה אומר פינוק פינוק פינוק!!!מעצם היותנו הורים טריים ועקב חוסר ניסיוננו, אוריה התרגלה להירדם על הידיים. בהתחלה לא חשבנו שזו בעיה כלל, אך ככל שהיא גדלה הדבר נעשה קשה יותר ואוריה לא הסכימה להירדם בשום צורה למעט על הידיים. ההירדמות נעשתה ארוכה יותר ואף מתישה. מצאנו את עצמנו מנסים להשכיב את אוריה יותר משעה שכללה בכי ועצבים שלא לומר שבסופו של דבר היינו מותשים. ניסינו לנסות להרגיל את אוריה להירדמות עצמית בדרכים שונות אך לצערנו הדבר לא צלח.

כיום אנו מבינים את הטעות שלנו וכמה חשוב להכנות הרגלי שינה טובים לתינוקות כבר מההתחלה.  לאחר תהליך לא קצר ולפעמים אף מתיש ומעייף, תודות לרווית המדהימה ויחד עם ההתמדה שלנו, הגענו לתוצאה שכל כך רצינו – אוריה נרדמת לבד!!! העידוד והתמיכה שלך דחפו אותנו קדימה ואפשרו לנו להבין שאנו עושים את הדבר הנכון לטובת בתנו, גם כאשר הראנו לעיתים רגעי שבירה, דאגת להזכיר לנו את המטרה שלשמה הגענו.
רווית יקרה שלנו, כבר מהשיחה הראשונה שלנו הרגשנו שאנחנו נמצאים בידיים טובות. הגישה החמה והחיובית שלך הובילה אותנו לחשוב שאפשר לעשות שינוי ולעזור לנו ללמד את בתנו הרגלי שינה טובים ונכונים. במילה אחת זכינו! זכינו לעבור את התהליך עם מנחה מדהימה, בעלת יכולת מדהימה להכיל ולהעניק! יש בך קסם מיוחד, באישיותך ובדרך בה את משקפת ועוזרת להבין. הייתה לנו חוויה מדהימה איתך והגענו לתובנות שלבד לא היינו מצליחים, כיום אנו יודעים בוודאות שהפקנו ולמדנו מהתהליך הרגלים לאו דווקא על שינה והרבה בזכותך.

תודה ענקית על אכפתיות, הבנה והקשבה, אנו גאים מאוד על הדרך שעשינו יחד, מודים לך ומאחלים לך בהצלחה!!
מיטל, נועם ואוריה בראל.

רוית היקרה, בילד שלישי חשבתי שאני כבר יודעת הכל, שלא נעשה את אותן טעויות כמו שעשינו עם הגדולים והנה הכל חזר על עצמו ושוב מצאנו את עצמנו עם תינוק בן 7 חודשים קמות כל 3 שעות בלילה, מרדימות על הידיים, עייפות ותשושות.. ואז נפגשנו והבטחת לנו חיים טובים יותר לכל המשפחה…שינסנו כולנו מותניים ויצאנו לדרך והפלא ופלא, היא הייתה הרבה יותר קלה ומהירה מכפי שחשבתי .. ולא שלא היו רגעים קשים, היו כאלה … אבל את היית שם כל הזמן בדיוק עם המילים הנכונות והעזרה המקצועית והמדהימה שלך.. אז אומנם עוד לא הסתיים סופית התהליך (עבר חודש וחצי) אבל חיינו השתנו לטובה מהקצה אל הקצה, עומר ישן לילה שלם בערך מ18:30-19:00 עד 5:30 בבוקר, כמו שאמרת – פלא, שמים תינוק לישון במיטה שלו בערב ורואים אותו למחרת בבוקר:) וכמובן שהוא נרדם לבד במיטה… אז תודה רבה על הכל – אין כמוך!

דפנה ואיילת הורים לעומר.

*******

רוית היקרה! פניתי אליך מכיוון שהייתי מיואשת מתהליך ההרדמה של בני בן השנתיים. חייבת לציין שבעבר פניתי לייעוץ שינה דרך שיטת "לילה טוב"  עם בני הבכור שהיום בן  6.5 גם אז חווינו תוצאה טובה של הירדמות רציפה של לילה שלם וטקס שינה. כמו שציינתי הייתי מיואשת אחרי לילות שלמים של חוסר שינה גם שלי וגם של בני. כבר בשיחת הטלפון הראשונה הרגשתי שהגעתי למקום הנכון ובזכות הדרכתך וסבלנותך וכמובן גם בזכות העקביות שלי לתהליך השגנו את המטרה. התהליך במקרה שלנו, היה קצר ויחד עם זאת משמעותי.

אביתר ישן לילה רציף במיטתו!!! הוא קם בבוקר עם אנרגיה ומצב רוח טוב. המיטה כבר לא מהווה איום או סוג של עונש שצריך ללכת לישון. התהליך הזה גרם לאביתר לרצות להיכנס למיטה שלו בסופו של יום. חייבת לציין ששלב השינה היווה סוג של פחד ולחץ גם עבורי- החלק הכי  קשה ביום!! ההרדמה הייתה נמשכת כשעה וחצי ומסתיימת בהתשה טוטאלית שלי ושלו. ובזכות השיטה של "לילה טוב" ובזכותך רוית, שנתת לי הרבה כלים בכדי שלא יהיו "קצוות פתוחים" או שמא אהיה מופתעת במהלך ההרדמה התהליך הצליח!!

*******

התחלנו תהליך עם רווית לפני כשלושה חודשים בעקבות יקיצות חוזרות ונשנות של בננו האהוב בלילה. במהלך פגישה שכללה תחקיר יסודי רווית בנתה לנו תהליך שלבי שבסופו השינה של בננו תהיה שלמה ולא מפוצלת. נציין שלכל אורך התהליך רווית גילתה הקשבה, רגישות והבנה למצוקות שתיארנו, וגם כשחשבנו להרים ידיים רווית עודדה אותנו להמשיך בתהליך. למעשה רווית יצקה אצלנו את אבני הבסיס הראשונות לחינוך של מאור היקר ועל כך תודתנו הגדולה. נציין את המסירות המוחלטת שלה לתהליך את שיחות הטלפון הכמעט יומיומיות, את הליווי השוטף, התמיכה והמקצועיות המוחלטת שלה בתהליך. אנו משוכנעים שרווית נתנה לנו לא מעט כלים להתמודד עם אתגרים שילוו אותנו בעתיד".

רפי וטלי הורים למאור.

*******

שלום רוית, וואו מה שלמדנו על עצמנו יחד איתך בתהליך שהושלם בסופו של דבר.. משינה על הציצי והתעוררות כל שעה או 20דק' – לשינה מלאה בלילה אחרי טקס  וסיפור ההתגברות של מעיין וההבנה שלו שאנחנו איתו תמיד מעבר לדלת, וההכוונה שלך לנחישות עשתה את שלה והובילה אותו ואותנו לישון לילה שלם!! בהחלט "חזון אחרית הלילות!" רצינו בהזדמנות זאת להודות לך על הזמן שהשקעת בנו

על ההקשבה, והתמיכה, על שתמיד ראית לנגד עינייך את הקשיים של מעיין ושלנו  על "כיוון המיתרים" שהיינו זקוקים לו בכל שלב ושלב ובייחוד על כך שהחזרת לנו את שעות השינה שהיו חסרות לנו כל כך.

תודה, תודה, תודה!

נשמח תמיד להמליץ עלייך ועל התהליך,  את נהדרת!!!

לילך ועופר הורים למעיין