050-6541463

דף הפייסבוק שלי

מרכז, שפלה ודרום

עברית

שמי ליאת. אני נשואה לתמיר ואמא לשלושה קטנטנים צמודים (בת 4.5, בן 3 ובת 11 חודשים)

אני תמיד אומרת שהמתנה הכי טובה שיכולנו לתת לילדים שלנו היא היכולת להירדם באופן עצמאי ולישון לילה שלם. אנחנו פשוט שמים אותם במיטה אחרי טקס שינה והם נרדמים. אבל עם הבת הבכורה שלנו זה לא היה ככה תמיד

כן, גם אנחנו היינו שם… הורים טריים עם תינוקת קטנה שלא ממש אוהבת לישון. כולם סביבונו אמרו לנו שצריך זמן ושהכל יסתדר לאט לאט. אז זהו.. ששום דבר לא הסתדר. הנסיכה הקטנה הייתה נרדמת רק בהנקה ורק על הידיים. הלילות היו לילות בלי שינה והעייפות רק הלכה וגברה בכל יום. קפיצות אינסופיות על כדור הפיזיו לא עזרו להרגעת הבכי של הילדה וגם לא טיולים בעגלה באמצע הלילה. סרבנית שינה אמתית! במהלך היום היה לוקח שעתיים להרדים אותה והייתה מתעוררת אחרי חצי שעה (אם ממש פרגנה לעצמה אז הייתה מתעוררת אחרי 40 דקות). כל מה שרצינו זה שהילדה תירדם בצורה טובה, בלי בכי ואם אפשר אז לא על הידיים. היינו עייפים, מותשים וממש מתוסכלים!!!!

בניגוד לדיעה של אנשים מסביבנו, שצריך לתת לזה זמן ושבסוף הכל יסתדר, לנו היה ברור שאנחנו חייבים לעשות משהו כדי לשנות את המצב. התחלנו לבדוק וכך וגילינו את שיטת "לילה טוב" שהתאימה לעקרונות שלנו והתאימה לדרכי החינוך שבהם אנחנו מאמינים – מענה תמידי לבכי (הילדה אף פעם לא נשארה בוכה במיטה ללא מענה). כבר בגיל 5 חודשים התחלנו תהליך שבסופו הרוגע חזר הביתה. השינוי היה מדהים!! לאט לאט הנסיכה שלנו הצליחה להירדם בכוחות עצמה וישנה לילות שלמים. תהליך שיש בו עבודה רבה, אבל נתן לנו המון כהורים, כזוג וכמשפחה. לימדנו את הנסיכה הקטנה להירדם לבד ולישון לילה שלם בשלבים ובהדרגה וקיבלנו כלים להתמודד עם שינויים ורגרסיות (מה עושים במצב של צמיחת שינים, חום, חיסון, יציאה לחופשה וכדומה).

מהר מאוד הבנתי שלא רק שאנחנו נתנו לה מתנה – היא נתנה לי מתנה גדולה פי כמה. בזכות התהליך שעברנו איתה בעניין השינה, היה לי ברור שאני בעצמי רוצה לעזור להורים שמתמודדים עם קושי ועם בעיות שינה עם הילדים שלהם. הלכתי ללמוד את הנושא והיום אני בעצמי יועצת שינה  מוסמכת בשיטת "לילה טוב". אני מביאה איתי את הידע המקצועי אבל לא פחות חשוב- אני מביאה את הניסיון האישי שלי. אני באמת מאמינה ויודעת מניסיון שלישון לילה שלם זה לא חלום- זאת המציאות.

אם אתם מתמודדים עם סיטואציות כמו אלה שאני עברתי לפני כמה שנים עם הבת הבכורה, תדעו שאפשר גם אחרת. אשמח ללוות אתכם בתהליך ולעזור לכם להחזיר לביתכם את הרוגע השלווה המשפחתית.

ליאת שחם

050-6541463

בעלת תואר ראשון בניהול וחינוך מטעם אוניברסיטת בן גוריון.

בעלת תעודת הוראה לחינוך מיוחד מטעם סמינר הקיבוצים.

יועצת שינה מוסמכת בשיטת "לילה טוב".

מדריכת הורים בגישת אדלר

אז מסתבר שנושא השינה אצל ילדים הוא דבר מאוד מורכב…ואם כבר להתמודד איתו, אז עדיף בליווי. ואם כבר ליווי, אז ליווי של ליאת!!!

מיד הרגשתי שאני מדברת עם אישה שרואה בעשייה שלה שליחות מעל הכל.

שליחות מתוך אמונה שלמה בדרך שלה, בבן שלי ובעיקר בעיקר מונעת מאמונה בי!

כל כך  הרגיעה אותי הידיעה שליאת איתי, פוסעת לצידי בקצב שלי, במסלול שהיא תכננה במיוחד עבורי.

באופן רציף, לאורך כל ההתמודדויות והאתגרים, ליאת הקשיבה, הכווינה, דייקה והסבירה, ולצד זה היא כל הזמן תמכה, הרגיעה, פירגנה והעצימה!

בלי לשפוט ובלי לבקר, הרגשתי שליאת מאוד קשובה לנו באופן אישי ונותנת מענה מותאם לצרכים הספציפיים שלנו.

לא יכולה ולא רוצה לדמיין את התהליך הזה בלי ליאת…

תודה!

אמא של מעיין

יוני 2020

*********************************************

לליאת הגענו דרך המלצות בפייסבוק לאחר חיפושים אחר מי שתוכל להציל אותנו ולהחזיר את השפיות לחיינו. יש לציין שהיינו מאוד סקפטיים לגבי הצלחת התהליך מאחר ובננו גדול יחסית ופיתח גורמי תלות רבים לשינה ואף ישן איתנו במיטה ולא הסכים אפילו להיכנס לחדרו. ליאת עם הרבה קסם אישי, מקצועיות וסבלנות רבה הובילה אותנו צעד אחר צעד בליווי צמוד ואישי עד להשלמת התהליך. בכל שלב ושלב התפעלנו מחדש והופתענו לגלות שעם הכוונה נכונה אפשר ללמד כל אחד לישון. גישתה של ליאת נותנת מענה לבכי ומובילה את הילד ללמידת שינה בצורה נעימה. ליאת שיפרה את חיינו מהקצה אל הקצה ובזכותה הענקנו לילדנו ולנו את המתנה הכי טובה שאפשר. ממליצה בחום, זה מדהים כמה מהר רואים תוצאות.!

מעיין ועוז

אוגוסט 2019

***************************************

ליאת היקרה,

אני אתחיל מהסוף- אדוה שלנו סוף סוף נרדמת לבד! פשוט ככה, מניחים במיטה יוצאים מהחדר וזהו!. אדוה שלנו יותר רגועה. מתינוקת עייפה ועצבנית קיבלנו ילדה רגועה, חייכנית ומלאת אנרגיות!
הגענו לייעוץ עם המון תסכול, לא ידענו כבר מה לעשות- אדוה לא נרדמה בשום צורה שניסינו. לא במנשא, לא בידיים, לא בהנקה ובטח שלא בלול. רק טיולים ארוכים בעגלה מלווים בבכי קורע לב.

כבר מהשיחה הראשונה ליאת גילתה אמפתיה והיתה מחוייבת לתהליך, הבטיחה שלא תעזוב אותנו עד שאדוה תירדם לבד. ובאמת כך היה- התהליך לא היה פשוט מלווה בהצטננויות, חום, שיניים ומשברים אישיים… ליאת לא וויתרה עלינו, תמיד עודדה ותמכה בנו כשהיינו צריכים לחדש כוחות.

תודה רבה לך על הליווי והיחס האישי, על הסבלנות והאכפתיות!

מור

יולי 2019

*************************************

לעשות את הייעוץ עם ליאת זו ההחלטה הכי טובה שעשינו. ליאת האמינה בנו עוד לפני שאנחנו האמנו בעצמנו ואמרה שהקסם הזה של השינה יקרה גם אצלנו. היום אנחנו כבר יודעים שאין קסמים, רק עבודה קשה…אבל זה כל כך משתלם!! מילד שמתעורר 7-8 פעמים בלילה עד גיל 10 חודשים ומסכים להירדם רק בידיים (וגם זה אחרי שעה ויותר), הוא נרדם היום בעצמו במיטה וישן לילה שלם. זה הרבה מעבר למה שציפינו לפני שהתחלנו.. גם השינות במהלך היום השתפרו כתוצאה מהתהליך, והיום חופשים וסופי שבוע – שמצריכים שלוש הרדמות ביום – כבר לא מלחיצים אותנו כמו פעם, ואנחנו כבר לא רבים בינינו מי ירדים אותו היום.

אנחנו נהנים מהילד העצמאי שהתגלה בפנינו – ילד שיודע לקחת מוצץ לבד אם נופל לו בלילה ולחזור לישון, ילד שלא זקוק להנקה כדי לחזור לישון, ילד שישן בחדר נפרד וילד שלא צריך אותנו בשביל להירדם.

מעבר לעצמאות, ניתן להבחין גם ברוגע שקיים אצלו, שנובע מהשיטתיות ומהסדר שטמונים בשיטה. היום דין כבר יודע מתי הולכים לישון ואפילו יודע לבקש ללכת לישון. הרוגע נובע גם מההטמעה של המסר שאנחנו שם תמיד בשבילו – שנובע מכך שמעולם לא אולצנו במסגרת התהליך להתעלם מבכי או לא לטפל בו באופן מיידי.

הליווי היה צמוד, והרגשנו רשת תמיכה רחבה. ליאת אף פעם לא נתנה לנו ליפול. היא עודדה גם כשטעינו, וידעה לנזוף כשהיה צריך.

שאבנו הרבה מידע גם מדף הפייסבוק המהמם של ליאת, שנתן לנו מענה להרבה דברים שחווינו תוך כדי התהליך – כמו מעבר לשעון קיץ, התמודדות עם יציאה מהשגרה בחגים ועוד ועוד..

מתגעגעים כבר מעכשיו ולא מאמינים שאנחנו אחרי!!!

גל ושיר (ותודה גם מדין)

יוני 2019

*******************************************

ליאת היקרה

נכנסת לחיינו באי סדר מוחלט. נועם הקטן שלנו ישן במהלך היום שינות קצרצרות אחרי הרדמות ארוכות ומייגעות, לא ידענו איך להתנהל עימו במהלך ההרדמה והדבר גרר תחושת תסכול, בלבול וכעס. העובדה שגדלנו תאומים שישנו במהלך היום כמו שעון, שינה טובה ונינוחה, רק העמיקה את תחושות חוסר האונים, לא הבנו מה אנו לא עושים בסדר?!

לי באופן אישי, היה לא פשוט הרעיון לשלם כסף עבור ייעוץ שינה. אני מטפלת בפסיכודרמה, צריכה ייעוץ על השינה של בני ? מישהו אחר יגיד לי כיצד להתנהל עם היקר לי מכל ? תוך עבודה עצמית הצלחתי להתגבר על תחושות אלו ופנינו אליך.

לפני שאספר על תוצאות התהליך, אני רוצה לכתוב מכל הלב שאת ליאת היית הרבה יותר מיועצת שינה עבורי. בתקופה הורמונלית בה מצבי הרוח היו משתנים חדשות לבקרים, הכלת, קבלת, הקשבת, גם כשדברתי איתך בטונים שעלו מעבר למה שמקובל לדבר ליועצת שינה ובכלל. אני מרגישה שסייעת לי  בתהליך של לייצב את עצמי מחדש אחרי הלידה, להחזיר את הדברים לסדר, כולל את הרגשות שהיו מאוד מבולגנים. לגבי התהליך, לא האמנתי שיכול להיות מצב, שבו אקריא לנועם סיפור, אתן לו נשיקה, אניח אותו במיטה ואצא מהחדר, והוא פשוט ירדים את עצמו . כמו נס ופלא, זה קרה, אודות לכלים שנתת לנו.

אז… בסבלנות אין קץ, עם המון הקשבה, רגישות, יסודיות, הובלת אותנו שלב אחרי שלב, למה שאת קוראת – חזון אחרית הימים. נועם שהיה ישן במהלך היום לעתים רק עשרים דקות, האריך את שנות היום שלו. ההתעוררויות הקטנות בלילה, לאט לאט נעלמו, אודות למשנה שלך על המוצץ. הביטחון שלך, הקרין עלינו והפסקנו את האכלת הלילה, מה שתרם לשינה טובה יותר של נועם ושלנו.

אהבנו מאוד את ההתייחסות האכפתית, העניינית, המעמיקה והרצינית לכל שאלה שלנו ולכל סוגיה. תמיד הבאת את הרציונל העומד מאחורי כל פעולה, חקרת והעמקת.

 

אנו באמת מרגישים שהתברכנו ונפלה בחלקנו הזכות שאת תלווי אותנו בתהליך של הענקת הרגלי שינה טובים לילד שלנו, ואנו מודים לך מקרב לב.

תודה גדולה וחיבוק ענק

רפאל וקרן

יולי 2018

**************************************

אמרתם יעוץ שינה – אמרתם ליאת שחם!

משיחת הטלפון הראשונה הרגשנו בבית.

התחלנו לעבוד יחד על הרגלים עוד לפני התהליך עצמו, והכנו יחד את הקרקע לקראתו. מתחילת הדרך ולאורכה הרגשנו שאת חלק בלתי נפרד מהימים וכמובן מהלילות שלנו. בכל הרדמה מנסים ליישם את העצות וההרגלים החדשים שאנו רוצים להטמיע. שמחת אתנו עם כל הצלחה ואפילו התרגשת לא פעם. לכל שאלה לפעמים בשעות לא שעות, היית נכונה לענות "ולהושיע". פשוט היית שם.

את מדהימה, אכפתית ומגוייסת כל כולך, והכי חשוב מאוד מקצועית!!

אנחנו בסוף התהליך ולגמרי אין מה להשוות את המקום שהנסיך שלנו נמצא בו היום לעומת תחילת הדרך.

רוצים להגיד תודה ושוב תודה! בהחלט נספר לחברים J.

נשיקות.

חגית ועומר

יוני 2018

*****************************************

ליאת, את מדהימה. התאהבתי בך מהפעם הראשונה שבאת אלינו הביתה. הבנת לליבי והבנת שאני אובדת עצות. ממש התחלת לפעול בעניין והדרכת אותי במשך כל הזמן באכפתיות, בהקשבה מלאה, בכל זמן ובסבלנות יתרה. לא ויתרת לי בשום רגע ועודדת שהייתי צריכה.

אני ממליצה להורים שאיבדו את הדרך להצטרף אלייך ולקבל את הליווי הכי כייפי, מקצועי ונהדר שיש.

תודה לך על הכול.

טל