050-6541463

דף הפייסבוק שלי

מרכז, שפלה ודרום

עברית

שמי ליאת. אני נשואה לתמיר ואמא לשניים

אני תמיד אומרת שהמתנה הכי טובה שיכולנו לתת לבת שלנו היא היכולת להירדם באופן עצמאי ולישון לילה שלם. היום אנחנו פשוט שמים אותה במיטה אחרי טקס שינה והיא נרדמת. אבל זה לא היה ככה תמיד…

כן, גם אנחנו היינו שם… הורים טריים עם תינוקת קטנה שלא ממש אוהבת לישון. כולם סביבונו אמרו לנו שצריך זמן ושהכל יסתדר לאט לאט. אז זהו.. ששום דבר לא הסתדר. הנסיכה הקטנה הייתה נרדמת רק בהנקה ורק על הידיים. הלילות היו לילות בלי שינה והעייפות רק הלכה וגברה בכל יום. קפיצות אינסופיות על כדור הפיזיו לא עזרו להרגעת הבכי של הילדה וגם לא טיולים בעגלה באמצע הלילה. סרבנית שינה אמתית! במהלך היום היה לוקח שעתיים להרדים אותה והייתה מתעוררת אחרי חצי שעה (אם ממש פרגנה לעצמה אז הייתה מתעוררת אחרי 40 דקות). כל מה שרצינו זה שהילדה תירדם בצורה טובה, בלי בכי ואם אפשר אז לא על הידיים. היינו עייפים, מותשים וממש מתוסכלים!!!!

בניגוד לדיעה של אנשים מסביבנו, שצריך לתת לזה זמן ושבסוף הכל יסתדר, לנו היה ברור שאנחנו חייבים לעשות משהו כדי לשנות את המצב. התחלנו לבדוק וכך וגילינו את שיטת "לילה טוב" שהתאימה לעקרונות שלנו והתאימה לדרכי החינוך שבהם אנחנו מאמינים – מענה תמידי לבכי (הילדה אף פעם לא נשארה בוכה במיטה ללא מענה). כבר בגיל 5 חודשים התחלנו תהליך שבסופו הרוגע חזר הביתה. השינוי היה מדהים!! לאט לאט הנסיכה שלנו הצליחה להירדם בכוחות עצמה וישנה לילות שלמים. תהליך שיש בו עבודה רבה, אבל נתן לנו המון כהורים, כזוג וכמשפחה. לימדנו את הנסיכה הקטנה להירדם לבד ולישון לילה שלם בשלבים ובהדרגה וקיבלנו כלים להתמודד עם שינויים ורגרסיות (מה עושים במצב של צמיחת שינים, חום, חיסון, יציאה לחופשה וכדומה).

מהר מאוד הבנתי שלא רק שאנחנו נתנו לה מתנה – היא נתנה לי מתנה גדולה פי כמה. בזכות התהליך שעברנו איתה בעניין השינה, היה לי ברור שאני בעצמי רוצה לעזור להורים שמתמודדים עם קושי ועם בעיות שינה עם הילדים שלהם. הלכתי ללמוד את הנושא והיום אני בעצמי יועצת שינה  מוסמכת בשיטת "לילה טוב". אני מביאה איתי את הידע המקצועי אבל לא פחות חשוב- אני מביאה את הניסיון האישי שלי. אני באמת מאמינה ויודעת מניסיון שלישון לילה שלם זה לא חלום- זאת המציאות.

אם אתם הורים לילדים בני חמישה חודשים עד חמש שנים והסיפור שלי מוכר לכם, תדעו שאפשר גם אחרת. אשמח ללוות אתכם בתהליך ולעזור לכם להחזיר לביתכם את הרוגע השלווה המשפחתית.

ליאת שחם

050-6541463

בעלת תואר ראשון בניהול וחינוך מטעם אוניברסיטת בן גוריון.

בעלת תעודת הוראה לחינוך מיוחד מטעם סמינר הקיבוצים.

יועצת שינה מוסמכת בשיטת "לילה טוב".

ליאת, את מדהימה. התאהבתי בך מהפעם הראשונה שבאת אלינו הביתה. הבנת לליבי והבנת שאני אובדת עצות. ממש התחלת לפעול בעניין והדרכת אותי במשך כל הזמן באכפתיות, בהקשבה מלאה, בכל זמן ובסבלנות יתרה. לא ויתרת לי בשום רגע ועודדת שהייתי צריכה.

אני ממליצה להורים שאיבדו את הדרך להצטרף אלייך ולקבל את הליווי הכי כייפי, מקצועי ונהדר שיש.

תודה לך על הכול.

טל